Kerio Control

Kerio Control chráni firemnú sieť pred útokmy zvonku, monitoruje a dôkladne analyzuje sieťovú prevádzku a uplatňuje definované bezpečnostné pravidlá. V prípade potreby je cez ňeho môžné upraviť či obmedziť prístup k nežiadúcemu obsahu na internete.

HLAVNÉ VLASTNOSTI aplikácie Kerio Control


VÝHODY KERIO CONTROL

Jednotná správa používateľov je jednoduchá a transparentná vďaka integrácii s Active Directory alebo interná databáza používateľov. Bez ohľadu na klientské zariadenie je možné definovať a uplatnovať pre každého používateľa individuálne pravidlá pre prístup k sieti a k internetu. Správcovia siete a manažéri môžu naviac chovanie jednotlivých používateľov na internete presne sledovať.

Zjednotené zabezpečenie - integrovaná antivírusová brána, filtrovanie webového obsahu, filter P2P sieti, systém prevencie narušenia, blokovánie podľa typu súboru, filter Kľúčových slov a webových objektov - chráni sieť i používateľov pred škodlivým softwerom i prípadným právnim postihom.

Kvalitné fungovánie siete, tj. dostupnosť, optimalizovaný výkon a maximálna priepustnosť, zabezpečuje Kerio Control vďaka podpore niekoľkých internetových liniek a možnosťou zalohovania internetového spojenia. Zároveň dovoľuje rozložiť záťaž a stanoviť priority v sieťovej komunikácii tak, aby bylo zaručené minimálne oneskorenie u náročných služieb, ako je VoIP alebo iné prenosy multimediálnych dát v reálnom čase. Obmedzenie rýchlosti prenosu dát pre nekritické aplikácie zaručuje dostatočnú šírku pásma pre kľúčové aplikácie.
Kerio Connect

Kerio Connect predstavuje komplexné riešenie pre týmovú komunikáciu a spoluprácu v malých a stredne veľkých organizáciach. Umožňuje pohodlne a flexibilne pristupovať k e-mailu, globálnemu adresáru i kalendáru. Celý systém udržuje všetky dáta ľahko dostupné a synchronizované a pritom dôkladně zabezpečené.HLAVNÉ VLASTNOSTI Kerio Connectu

KONEKTIVITA PRE VŠETKY PLATFORMY

Kerio Connect umožňuje zdielanie správ kalendára, kontaktov a plánovať stretnutia všetjých používateľov bez ohľadu na to, akú platformu používajú. Komunikuje s operačnými systémami MS Windows rovnako dobre ako so systémami Linux alebo Mac. Bez obmedzenia spolupracuje s klientskými programy MS Outlook, Apple iCal, Mail i Adressbook a softwerom moderních smartfonov. K dispozíci je tiež webové rozhranie Kerio WebMail s optimalizovanou verziou pre pomalé internetové pripojenie.

BEZDRÔTOVÁ SYNCHRONIZÁCIA

Prostredníctvom technologie push email komunikuje Kerio Connect automaticky so zariadeniami, které podporujú protokol Exchange Active Sync. Bezprostredne tak so serverom synchronizuje mobilné zariadenia s operačními systémami Windows Mobile, Apple, Android, Symbian, BlackBerry alebo Palm. Bezpečnosť dát je chránená funkciou Smart Wipe, ktorá dokáže zmazať na diaľku citlivý obsah mobilného telefónu.

ZABEZPEČENIE DÁT v Kerio Connect

Aj keď je vďaka Kerio Connect celá agenda ľahko prístupná, sú všetky dáta dôkladne zabezpečené.

Antispam a antivír. Integrované riešenie kombinuje 14 rôznych typov antispamovej ochrany a dokáže tak blokovať až 80 % spamu ešte pred tím, než dorazí na server. Voliteľnou možnosťou je posilenenie ochrany integrovaným antivírusom SOPHOS, ktorý zamedzuje hrozbám skrytým v prílohách správ.

Archivacia a zálohovánie. Archivacia e-mailov je neoceniteľným nástrojom v prípadoch, kedy to nariaduje zákon, alebo potrebujete podklady pre prípadné právne spory. Automatickou zálohu (ktorá nevyžaduje odstávku serveru) zasa oceníte vo chvíli, kedy dôležitá správa nebude k dohľadaniu už ani v koši. Ľahkú obnovu dát používateľov i konfigurácie ide použíť i pre novú inštaláciu v prípade hardwarovej poruchy pôvodného serveru.